Plynové revolvery

Plynové revolvery jsou klasifikovány jako zbraň kategorie "D" dle zákona o zbraních a střelivu a jejich prodej je omezen na osoby starší 18 let.

Plynové revolvery jsou určeny k sebeobraně, startovací střelbě, či vystřelování pyrotechnických šrapnelů. Jejich konstrukce samozřejmě neumožňuje použití klasických kulových nábojů, nebo hromadných střel. Používají se plynové nábojky, které vystřelují plastové pouzdro, naplněné dráždivými látkami. Pouzdro se v hlavni roztrhne a k cíli pak směřuje samotný obsah pouzdra. Účinek výstřelu se podobá použití pepřového spreje a odpovídá tomu i účinný dosah - cca 3 metry.

V případě použití plynové zbraně jako sebeobranného prostředku je účinek spíše psychologický, silný zvuk výstřelu spolu se zábleskem výstřelu většinou na několik vteřin útočníka ohromí či odradí a Vám dá potřebný čas se dovolat pomoci, či utéct z místa napadení. Vždy ale mějte na paměti, že plynová zbraň je pro laika neroznatelná od skutečné zbraně a proto vždy zvažujte okolnosti a podmínky jejího užití.

 
1490
2090114902090
Značky

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.