Skladová dostupnost jednotlivých položek se může lišit od skutečnosti. Pokud objednáte produkt, který je ve skutečnosti již vyprodán, budeme vás neprodleně informovat.

Helle

Webová stránka značky: Helle
 

Norské město Holmedal leží obklopeno divočinou a úchvatnou přírodou v okrese Sogn & Fjordane. Zde, mezi horami a fjordy je život stvořen k outdoorovým aktivitám, rybolovu, lovu a houbaření. 

V roce 1932 na tomto požehnaném místě bratři Steinar a Sigmund Helle založili nožířskou firmu Helle ve staré kovárně. Co nevidět se jejich nože staly velmi populární a základní kámen jedné z norských legend nožířského umění byl položen. Brzy se jim stal místní trh malým, proto jednoho dne Steinar sbalil ruksak plný nožů a vydal se na výpravu přes hory směrem na východ. Na kole! V Oslu Steinar prodal nože za cenu 40  øre/kus.

Ve vesnici nebyla v tom čase elektřina, proto byly zpočátku brusné kameny poháněny manuálně. V roce 1940, kdy byla elektřina konečně zavedena, se mohla továrna přesunout na větší a odpovídající místo. Až do dnešního dne však převážná většina výroby probíhá ručně.

Filozofie zůstává do dnešního dne stále stejná: Kvalitní nůž umí vyrobit kvalitní nožíř. Nožíři v Helle jsou stále hrdi na to, že každému noži vtiskávají svůj rukopis.

Dnes je značka Hella prodávana na celém světě a zákazníci jsou stále uspokojováni prvotřídní kvalitou těchto nožů, ať už se jedná o lovce, rybáře, nebo turisty.

2690
2790126902790

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

 • Nůž Helle Fire Kód: HEL005
  3 dny Výrobce: Helle Záruka: 24 měsíců
  První "full tang" lovecký nůž norské firmy Helle. Samozřejmostí zůstává střenka z březového dřeva a nerezová třívrstvá ocel.

  2 790 Kč
 • Nůž Helle Odel Kód: HEL024
  3 dny Výrobce: Helle Záruka: 24 měsíců
  Lovecký nůž s čepelí z tří vrstev kalené oceli, rukojeť vyvedena v krásné kombinaci břízy, jeleního rohu a kůže. V balení kožené pouzdro.

  2 690 Kč

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace